Wycieczka dzieci z Księżego Dworu do Straży pożarnej w Działdowie

1 października dzieci z Księżego Dworu wraz z pracownikiem BCK Iwoną Kalinowską, radną wsi a zarazem prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Księżego Dworu Ewą Chojnacką, Jolantą Mieczławską, Joanną Kaszuba, Tomaszem Mieczławskim, którzy czuwali nad bezpieczeństwem dzieci udały się z wizytą do Straży pożarnej w Działdowie.

W trakcie wizyty dzieci poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt jaki używają strażacy podczas akcji ratunkowych, zwiedzały stanowisko kierowania, w którym odbiera się zgłoszenia o pożarach i wypadkach. Miały okazję zobaczyć strażaków przebranych i przygotowanych do akcji oraz przymierzyć kask strażacki i stroje.

Dzieci zdobyły wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery ratunkowe do straży pożarnej.

Pragniemy podziękować radnej naszej wsi za zorganizowanie takiej wycieczki oraz strażakom i panu Komendantowi Straży pożarnej za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niebezpiecznej pracy strażaka.