Teatr przy stoliku w bibliotece w Kurkach

18 listopada 2018r. grupa nieformalna Aktywne Kurki przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Burkacie zorganizowały spotkanie – Teatr przy stoliku.

Było to pierwsze takie wydarzenie w naszej gminie, które z całą pewnością będzie cyklicznie powtarzane.

Sztuka teatralna w  formie czytanej została zaprezentowana przez aktorów teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie – Katarzynę Kropidłowską i Mariana Czarkowskiego.  Krótką prelekcję o sztuce wygłosiła Elżbieta Lenkiewicz – kierownik artystyczny spektakli z cyklu Teatr przy stoliku.
Była to sztuka Pierra Sauvila „Słońce dla dwojga”. Błyskotliwa komedia obyczajowa o spotkaniu dwóch pokoleń : wyzwolonej, dość bezczelnej młodej dziewczyny ze spokojnym, dobrze ułożonym lekarzem w średnim wieku, nade wszystko ceniącym sobie spokój i wygodę.

Panienka zaskakuje go propozycją nie do odrzucenia. Otóż rok wcześniej doktor zdiagnozował u niej śmiertelną chorobę. Młoda osoba sprzedała dom, porzuciła pracę i udała się w długą pożegnalną podróż dookoła świata, by ostatecznie dowiedzieć się, iż padła ofiarą pomyłki.

Żywy dialog, celny dowcip, znakomite obserwacje charakterów, mnóstwo zaskakujących zwrotów akcji, ale też mądra zaduma nad człowiekiem i jego odwiecznym dążeniem do ciepła i bliskości osoby – to cechy, które sprawiły, że publiczność była zachwycona sztuką i grą aktorską.

Ci z Państwa, którzy niedzielne popołudnie postanowili spędzić w bibliotece z Teatrem przy stoliku, na pewno tego nie żałują.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy wsparli naszą inicjatywę.